0282 260 63 00
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

FİMAKS TEK SIRA KAYIŞLI MISIR SİLAJ MAKİNESİ MC10X

10 Haziran 2023
45 kez görüntülendi
ÜRÜN AÇIKLAMASI

Tek sıra MISIR SİLAJ makineleri grubunda bulunan MC10X, silajlık mısırın parçalanarak silaj yapılması için kullanılmaktadır. Uzun yıllar boyunca elde edilen tecrübeler sayesinde makinler bugünkü mükemmel seviyesine ulaşmıştır. Fimaks mısır silaj makinelerinin az güç ihtiyacı ve dayanıklılığı bu tecrübeler sayesinde oluşmuştur.

Silajdan en iyi sonucu elde etmek için mısır bitkisinin gövdesinin de koçanlarının da çok iyi bir şekilde parçalanması gerekmektedir. Tek sıra mısır silaj makinesinin besleyici ünitesi, üzerinde parçalayıcı bıçaklar olan fanı, doğru açıda besleyerek en iyi kalitede parçalamayı sağlar. Üzerinde 10 adet özel olarak sertleştirilmiş bıçak olan fan yaklaşık olarak 1500 dev./dak. süratle dönmektedir. Mısırın parçalayıcı fana gitmesini sağlayan iki adet besleyici tambur, iki adet de baskı tamburu bulunmaktadır. Baskı tamburlarından biri baskı yayına sahiptir ve üzeri tırtıllıdır. Baskı tamburları mısır bitkisinin gövdesinin ve koçanlarının doğru açılarda parçalayıcı fana ulaştırılması için, dikey olarak parçalayıcı fanın tam önünde konumlandırılmışlardır. Fimaks tek sıra mısır silaj makinesi’nin düşük güç gereksinimi ve kısa parçalama uzunluğunu sırrı burada yatmaktadır.

Fimaks tek sıra MISIR SİLAJ makinesi’nde besleyici ünitenin korunması için kolay erişilebilir bir yere emniyet civatası yerleştirilmiştir. Bu civata, besleyici üniteyi kötü koşullarda çalışırken toprak, taş ve yabancı cisimlerin girmesi sonucu oluşabilecek zararlardan korumaktadır. Ayrıca silaj makinesi çalışırken yüksekliği ayarlanabilir tekerlek vasıtasıyla çalışma yüksekliği ayarlanarak kötü koşullarda toprak ve taş alma riski azaltılmaktadır.

Tek sıra mısır silaj makinesi’nin güç aktarımı cırcırlı şaft ve 4 adet V kayış vasıtasıyla sağlanmaktadır. Kayış gergi işlemi manuel olarak, silaj makinesi üzerinde kolaylıkla yapılabilmektedir. Besleyici üniteye hareket aktarımı, yağ havuzunun içinde çalışan bakım gerektirmeyen dişliler vasıtasıyla sağlanmaktadır.

Mısır silaj makinelerinde parçalayıcı bıçakların bilenmesi makine üzerindeki bileme ünitesi vasıtasıyla kolayca yapılabilmektedir.
Bacanın çevrilmesi hidrolik pistonla sağlanmaktadır ve traktöre takılan bir kol vasıtasıyla manuel olarak şapkadan atılan parçaların açısı da ayarlanabilmektedir.

Mısır silaj makinesi’nin yüksekliği iki parçalı bacanın üst parçası katlanarak azaltılabilmektedir. Ayrıca makine üzerinde standartlara uygun olarak uyarıcı çıkartmalar bulunmaktadır.

ÜRÜN VİDEOSU
ÜRÜN TEKNİK ÖZELLİKLERİ
ÇALIŞMA SIRA SAYISI1
YÜKSEKLİK (mm)3000
UZUNLUK (mm)2100
GENİŞLİK (mm)2300
AĞIRLIK (kg)600
BACA KATLI HALDE YÜKSEKLİK (mm)2150
PTO DEVRİ (rpm)540
GÜÇ GEREKSİNİMİ (kW/hp)32/45
PARÇALAMA BOYUTU (mm)4.5 / 6 / 10 / 15
KESİCİ BIÇAK SAYISI10
ÜFLEYİCİ PALET SAYISI5
TEKERLEK ÖLÇÜLERİ16.5×6.5 R8 10PR
ASKI SİSTEMİCat.II
KAPASİTE (ton/saat)49

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?